Noční pták - Čest památce JP

Čest památce JP

Slyšte, jaká zvěst mě dneska dostihla. Potkal jsem holku, s níž jsem minulý semestr chodil na přednášku o sektách. Řekla mi, že člověk, který je kurz učil, je po smrti. Byl to psycholog z Českého Krumlova. Narodil se před třiašedesáti lety. Zabil se sám. Podle té holky skočil z mostu. Jelikož regionální tisk zmiňuje jednoho staršího muže, jenž ukončil svůj život skokem z mostu Plášťového, bude to nejspíš on. Parte uvádí jako datum smrti minulý čtvrtek. O stejném dnu píšou i noviny. Minulý pátek jsem pod tím mostem zevloval.

Potřeboval jsem zabít čas, než mi začne sezení. Mělo být od tří, ale autobus mě do Krumlova přivezl v půl třetí, tak jsem se šel projít po městě. Došel jsem napřed na náměstí, a odtud k mostu před starým mlýnem. Ten jsem přešel a kolem hospody U Bejka se vydal Rybářskou ulicí směrem k Plášťovému mostu. Teď na jaře je pod ním staveniště. Místo kamenné šlajsny stojí říčnímu proudu v cestě provizorní hliněný násep. Neodolal jsem, přelezl zábradlí a prošel se po něm. Bylo hezky.

Když jsem přelézal další zábradlí, abych se dostal k úpatí mostu, potkal jsem chlapa, který si mě podezřívavě prohlížel. Myslel jsem, že je to kvůli staveništi. Možná ale věděl, že v těch místech někdo skočil. Musel jsem projít místy, kde ještě před pár hodinami leželo polámané a zkrvavené tělo člověka, s nímž jsem před necelými dvěma měsíci mluvil. Asi nejsem sám, komu se vybaví kralevic dánský s lebkou dvorního šaška v ruce.

Byl mi sympatický. Myslelo mu to. Dokonce jsem se mu někdy v únoru pokoušel dovolat, protože jsem potřeboval do článku vyjádření nějakého odborníka. Zkoušel jsem číslo domů i do kanceláře. Ani jedno nevzal. Sebevražda psychologa je zajímavá. Pamatuji si, jak se chlubil, s kolika klienty se za svoji kariéru potkal. Přesné číslo mi vypadlo, ale možná mluvil o více než tisícovce. Mnoha z nich se určitě pokoušel sebevraždu rozmluvit. Nakonec se sám zabil.Napiš komentář

Email nebude zveřejněn ani jinak zneužit. Číslo v hranatých závorkách vytvoří odkaz na daný komentář. Můžete použít HTML značky <a>, <abbr>, <acronym>, <b>, <blockquote>, <code>, <em>, <i>, <strike> a <strong>. Povinná pole jsou označena*.