Noční pták - Jak to je

Jak to je

Redakce teď připomíná čekárnu u doktora nebo nádraží. Lidi se chvíli zdrží ─ někdo delší dobu, někdo kratší ─ a odejdou. Buď sami, nebo dostanou padáka. Každý měsíc je tak aspoň jeden večírek na rozloučenou. Všichni vědí, že jejich vlastní party taky časem přijde. Ta poslední končila v nějakém gay baru na Praze jedna. Pro mě bizarní zážitek. Překvapilo mě, že tam byla spousta holek. Hezkých. Karaoke bych naopak čekal, preferovaný repertoár taky. Chci ale napsat o něčem jiném. Možná je to hluboká pravda, moudro, myšlenka dne, nebo něco takového.

Bylo nás šest, z toho dvě holky. Než jsme vešli dovnitř, postávali jsme před vchodem a rozhodovali se. Kolega Pavel z Ekonomiky se dal do řeči s týpkem, co tam postával taky. Měl šedou mikinu a pod ní vyšisované triko s duhou. Kouřil.

„Ty seš buzna?“ zeptal se ho Pavel.

„Som,“ odpověděl týpek. „Ale vy nie, čo? Nevyzeráte.“

„Ne, my sme heteráci.“

„Tiež som býval heterákom,“ prohlásil týpek. „Ale už som gay. Lebo ženské sú kurvy. Chlapi sú také kurvy, ale ženské sú väčší.“Komentáře 2

  1. Honza napsal(a):

    „Překvapilo mě, že tam byla spousta holek“ – to je zajímavý, o víkendu jsme se viděli s kamarádkou, nedávno se přistěhovavší do Ostravy, a ta nám taky nadšeně líčila návštěvu tamějšího gay baru.

    Posláno 14 Říj 2014 v 20.10
  2. rjh napsal(a):

    [1] Oni do těchhle barů asi chodí straight lidi běžně. Jen mě to zatím minulo.

    Posláno 14 Říj 2014 v 21.15

Napiš komentář

Email nebude zveřejněn ani jinak zneužit. Číslo v hranatých závorkách vytvoří odkaz na daný komentář. Můžete použít HTML značky <a>, <abbr>, <acronym>, <b>, <blockquote>, <code>, <em>, <i>, <strike> a <strong>. Povinná pole jsou označena*.