Noční pták - Já, cestovatel

Já, cestovatel

Chci jet z Prahy na Mělník a z Mělníka pak do Budějovic. Bydlím v Hlubočepech. Je to sice pražská čtvrť ale působí víc jako příměstská vesnice. Do města se z ní dá dostat třemi způsoby: autobusem, vlakem, nebo deset minut pěšky a pak tramvají. Ráno vstanu a podívám se z okna. Je zamračeno. Mohlo by pršet. Model v mobilu taky předpovídá srážky. Beru si deštník a vyrážím na autobus. Vidím ho přijíždět v zatáčce. Zastaví na železničním přejezdu. Mohl bych ho bez potíží stihnout. Jenže já si všimnu, že na vlakové zastávce stojí vlak. Zamyslím se, jestli nemám nastoupit do něj.

Vlakem jezdím raději. Než se rozhoupu, závory se zvednou a autobus mi ujede. Rozběhnu se k vlaku. Ujede mi taky. Dojdu pěšky na tramvaj a s jedním přestupem na metro dorazím na Hlavák. Nastoupím do vlaku na Mělník. Jakmile se rozjede, uvědomím si, že jsem si zapomněl koupit jízdenku.

Musím o ni říct u průvodčímu. Vyjde mě na trojnásobek. Cesta je s přestupem v městysu jménem Všetaty. Je tam divné nádraží. Koleje má z obou stran. Vypadá jako ostrov. Na jeho jižním břehu je hospoda. Projdu nádražní budovou a nastoupím do dalšího vlaku. Nový průvodčí se diví, proč jsem si nekoupil jízdenku na nádraží a zbytečně platil za krátkou cestu spoustu peněz.

Na Mělníce donesu svému psychotickému otci dva kartóny cigár, vypiju si u něj v domě čaj a jedu zase zpátky. Tentokrát si jízdenku koupím. Když vlak zastaví ve Všetatech, vystoupím. Projdu nádražní budovou v domnění, že budu přestupovat. Na opačné straně nádraží ale stojí jen jedna nákladní souprava. Jinak nic.

Znovu projdu nádražní budovou. Ještě zahlédnu odjíždět vlak, jímž jsem přijel, a jenž tentokrát jede celou cestu až do Prahy. Nezbývá mi, než sednout do hospody a počkat na další. Dám si pivo a smažák. Vlak přijede. Nastoupím.

Dojedu do Prahy. Na Hlaváku sednu do vlaku do Budějovic. Někdy před Vršovicemi začíná chodit průvodčí. Uvědomím si, že jsem si zase zapomněl koupit jízdenku. Znovu ji kupuji za vyšší cenu ve vlaku. Když průvodčí odejde, hledám deštník. Nemám ho. Zapomněl jsem ho v některém z předchozích vlaků.Komentáře 6

 1. Quanti napsal(a):

  Ty si to cestování umíš užít :)

  Posláno 21 Zář 2015 v 18.59
 2. -rjh- napsal(a):

  [1] Že jo. A nemusím ani někam do Austrálie. Stačí padesát kilometrů za Prahu.

  Posláno 21 Zář 2015 v 19.38
 3. Zasněná Vrána napsal(a):

  Ty umíš pobavit :-) Promiň, musím se smát… Protože tohle se klidně mohlo stát mně, jsem na podobné věci specialista :-)

  Posláno 29 Zář 2015 v 21.59
 4. -rjh- napsal(a):

  [3] Máš na to i přezdívku.

  Posláno 29 Zář 2015 v 22.03
 5. rionka napsal(a):

  to je boží, děkuji! skoro si už ani nepřipadám jako zmatený magor, co si nepamatuje věci, nerozumí mapám, zapomíná své věci v nádražkách a naráží do věcí. hned je mi líp. potřebuju vyrazit na nějakej vejlet, poslyšte!

  Posláno 28 Zář 2016 v 13.20
 6. -rjh- napsal(a):

  [6] Nemáš zač.

  Posláno 28 Zář 2016 v 18.57

Napiš komentář

Email nebude zveřejněn ani jinak zneužit. Číslo v hranatých závorkách vytvoří odkaz na daný komentář. Můžete použít HTML značky <a>, <abbr>, <acronym>, <b>, <blockquote>, <code>, <em>, <i>, <strike> a <strong>. Povinná pole jsou označena*.