Noční pták - Vlajka pro Tibet

Vlajka pro Tibet

Tahle akce má jednu skvělou vlastnost – vždycky mě donutí napsat něco na blog. Ne, že bych na něj nemyslel. Posledních několik měsíců se pořád chystám blognout, že končím v TÝDNU. A jelikož do TÝDNU teď vstoupili Číňani, je legitimní o něm psát v každoročním tibetském příspěvku. Už jsem tady několikrát zmínil, že v redakci nepanuje zrovna přátelská atmosféra. Každou chvíli někoho vyhodí. Připadám si už jako jeden z délesloužících redaktorů, ačkoliv pro ně píšu jen tři roky. Myslím, že za to může moje rubrika.

Vlajka pro Tibet

Vědy si většinou nikdo nevšímá. Na poradách se řeší jiné, důležitější věci. Teď se to ale trochu změnilo. Časopis směřuje k čím dál větší lidovosti, což znamená, že po mně chtějí buďto čím dál blbější témata nebo nic. Druhá možnost mi připadá lepší, poněvadž si pak můžu psát na web věci, které mě aspoň trochu baví. Redaktoři, kteří mají málo materiálů v tištěném časopisu, ale většinou dostávají výpověď.

Už několikrát jsem myslel, že ji určitě dostanu i já (a napíšu o tom na blog), jenže zatím se to nestalo (a tak jsem nenapsal nic). Nedávno jsem dostal nabídku jít psát časopis Karlovy univerzity. Normálně bych o ní asi neuvažoval. Kvůli situaci v TÝDNU ale dost přemýšlím, že ji vezmu. V tom případě by samozřejmě bylo lepší, kdyby mě vyhodili, než abych odešel sám. Dostal bych odstupné. Uvidím, jak se to vyvine.

Výpověď mi připadá jako dobrá možnost, i kdyby jednání s univerzitou nevyšla. Sám bych ten časopis už nečetl, natož abych si ho koupil. Za prvé proto, že je z něj číslo od čísla větší bulvár, a za druhé proto, že je mi nesympatická celá firma, která ho vlastní. Takže svobodu Tibetu!Komentáře 3

 1. D. napsal(a):

  Když jsem dneska narazila na internetu na vlajku pro Tibet, tak jsem si na tebe vzpomněla :) Ať ta situace ohledně práce dopadne k tvé spokojenosti.

  Posláno 10 Bře 2016 v 23.33
 2. -rjh- napsal(a):

  [1] Díky. Zkusil jsem vyvěsit vlajku i na twitteru @tydenveda. Myslel jsem, že bych za to mohl dostat výpověď. Nikdo z práce si toho ale nevšiml :-)

  Posláno 11 Bře 2016 v 9.56
 3. Cesta napsal(a):

  Hong Kong a Tibet jaký je rozdíl v postojích Číny k těmto zemím.

  Posláno 03 Dub 2016 v 13.53

Napiš komentář

Email nebude zveřejněn ani jinak zneužit. Číslo v hranatých závorkách vytvoří odkaz na daný komentář. Můžete použít HTML značky <a>, <abbr>, <acronym>, <b>, <blockquote>, <code>, <em>, <i>, <strike> a <strong>. Povinná pole jsou označena*.