Noční pták - Šánti

Šánti

Je to deset dní, co jsem se vrátil z Indie. Byl jsem na jógovém učitelském tréninku. Bylo to vyčerpávající ale super. Mohl jsem tam letět, poněvadž jsem dostal v Týdnu výpověď a odstupné. Padla ho na to tak půlka. Měl jsem plán začít psát znovu na volné noze a k tomu vydělávat i učením. Nevím, jestli vyjde. Po zkušenosti s Týdnem se mi do dalšího zaměstnaneckého poměru nechce. Myslím, že v médiích to bude všude přibližně stejné. Chtěl bych dál publikovat, ale pokud možno externě. Zatím jsem napsal několik textů pro Economii.

Domlouvám se s magazínem ČD pro vás. To je ten časopis, co se rozdává ve vlacích. Jelikož mám vlaky rád, těším se na to. Chci také obnovit nějaké kontakty z dřívějška. Neumím ale řešit moc věcí najednou. Jako první bych chtěl dosáhnout uznání svého učitelského certifikátu v Česku. Bude to zdlouhavé, ale věřím, že to půjde. Můžu se sice hned zaregistrovat u americké Yoga Alliance, jenže u nás by mi to k ničemu nebylo.

Potřebuji získat apostilu. Je to nálepka od indických úřadů, která prokazuje, že můj diplom v Indii platí. Česká republika uznává indické apostily, poněvadž o tom podepsala s Indií mezinárodní smlouvu. Nálepky vydává ministerstvo v Dillí. Poslat certifikát jen tak do Indie bych se bál. Naštěstí jsem našel firmu, která apostily vyřizuje. Tak snad to bude OK. Jen nevím, jak dlouho to bude trvat. Zatím se zdá, že hodně dlouho.

Naštěstí praktikuji jógu, a proto umím čekat. Jinak se ovšem jako guru necítím. Odučil jsem jednu zkušební hodinu (vlastně dvě, poněvadž jsem si ji napřed nacvičil na dvou dobrovolnicích). Podle komise je znát, že jsem introvertní, stydím se na lidi sahat a opravovat, a málo je povzbuzuji, aby zkoušeli dělat těžké ásany. Až na to ovšem byla lekce velmi dobrá. Tak nevím, co si mám myslet.

Studentům se moje hodina líbila. Byli to ale samí budoucí učitelé jako já, takže asi nebyli nezaujatí. Chtěl bych o celém tom zážitku napsat delší text do zmíněného časopisu Českých drah. Jestli se k tomu přinutím, hodím ho časem i sem.Komentáře 8

 1. D. napsal(a):

  Týjo, Indie. Ať ti vyjde apostila. Obdivuju, že tu jógu děláš tak dlouho (a pořádně).

  Posláno 08 Pro 2016 v 1.15
 2. -rjh- napsal(a):

  Apostila bude bude fakt obtížná. Čekal jsem, že ji asi budu potřebovat, ale netušil jsem, že to bude tak složité. Zajímavé je, že apostily existují kvůli ZJEDNODUŠENÍ.

  Nevím, jestli si obdiv zasloužím. Zrovna včera jsem se na jógování vybodl, poněvadž se mi nechtělo. Bylo to ale po aspoň deseti dnech pravidelné praxe.

  Posláno 08 Pro 2016 v 9.50
 3. Honza napsal(a):

  Jé, ČD pro vás!
  Sice se tomu časopisu trochu posmívám (je to přece jenom propagační plátek a je to na něm vidět), ale vlastně ho mám docela rád. A tvoje někdejší vlakové historky by se tam hezky vyjímaly.

  Držím pěsti, ať se ti to všechno vydaří.

  Posláno 21 Pro 2016 v 17.36
 4. -rjh- napsal(a):

  [3] Díky, Honzo. Jsem na ten časopis zvědavý. Viděl jsem ho stejně jako ty. Na druhou stranu v něm občas vychází zajímavé texty. Taky často vyhrává Magnesii Literu. Čte ho 1,2 milionu lidí a není to bulvár.

  Šéfredaktor působí jako rozevlátý kavárenský intelektuál. Skoro jsem si říkal že s tou šálou a chraptěním to už přehání.

  Zrovna dneska jsem mu poslal první verzi cestopisu. Prý je místy až „románová.“ Cestopisy tam čtu, kdykoliv se mi to dostane do ruky.

  Posláno 21 Pro 2016 v 19.34
 5. Lin napsal(a):

  Ahoj, som v podobnej situácii ako ty – mám certifikát z Indie a bola by som rada, ak by bol uznaný aj v Česku :) Verím, že sa tebe celá paráda s apostilou pred rokom podarila – podelíš sa o to, ako to dopadlo a či to bol ozaj taký boj? Poradil by si mi firmu, ktorá apostily vybavuje?

  Posláno 03 Zář 2017 v 21.09
 6. -rjh- napsal(a):

  [5] No, moc tě nepotěším. Zkoušel jsem několik firem a žádná to neuměla. Nakonec jsem se na to vybodl a absolvoval ještě český TTC. Je to nejrychlejší. Kde jsi byla?

  Posláno 04 Zář 2017 v 14.41
 7. Lin napsal(a):

  Tak to si ma fakt moc nepotešil. No, obávala som sa, že to tak nejak bude. Bola som v Mysore, a ty? Aký bol český YTT v porovnaní s indickým?

  Posláno 05 Zář 2017 v 21.12
 8. -rjh- napsal(a):

  [7] Já byl v Canacomě v Goa. Do Mysore jsem taky mohl jet, ale zdálo se mi to daleko od letiště a bál jsem se, že bych měl potíže s dopravou. Teď toho lituju, Mysore má rozhodně lepší zvuk.

  Český YTT byl kromě papíru úplně na nic, ale asi záleží na tom, jaký si vybereš. Já našel nějaký, kam se dalo nastoupit kdykoliv během roku. Úroveň byla mizerná, šlo mi jen o ten papír.

  S tou apostilou to ještě prozkoumej. Třeba téhle kolegyni se povedlo ji získat.

  Posláno 07 Zář 2017 v 12.02

Napiš komentář

Email nebude zveřejněn ani jinak zneužit. Číslo v hranatých závorkách vytvoří odkaz na daný komentář. Můžete použít HTML značky <a>, <abbr>, <acronym>, <b>, <blockquote>, <code>, <em>, <i>, <strike> a <strong>. Povinná pole jsou označena*.