Noční pták - Cestopis

Cestopis

Vloni v listopadu jsem byl na jógovém učitelském tréninku. Tady na blogu jsem pak zmínil, že o tom napíšu do časopisu Českých drah, se kterým občas spolupracuji. Slíbil jsem, že až text vyjde, dám ho sem. Nuže, tady ho máte. Dovolil jsem si ho z pdfka s časopisem vystřihnout. Myslím, že dopadl docela dobře. Nejsem tedy příznivcem dlouhých titulků, které jsou v poslední době v módě (míněno v tisku, na webu smysl mají). Veršovaný perex jsem taky nepsal já. Nejdůležitější změna v textu je ovšem zkrácení asi o třetinu.

Když jsem mluvil se šéfredaktorem, říkal, že cestopisy v jejich plátku mají okolo patnácti tisíc znaků a absolutní maximum je dvacet. Moje původní verze měla něco málo přes dvaadvacet tisíc. Do časopisu se toho proto spousta nevešla.

Psal jsem například dialogy s každým nově citovaným mluvčím na nové řádce jako v knížce. Nevím proč, ale editoři je vždycky zruší. Abych to zkrátil. Hodím původní nezkrácenou verzi cestopisu sem. Jelikož je to dlouhý text, chci ho tu vydávat jako seriál tempem jeden článek týdně. Boxy umístím na statické stránky. Začnu dnes.Komentáře 2

  1. Karel napsal(a):

    Konečně jsem našel tvůj blog. Po dlouhé době jsem se přihlásil na DM a ještě, že tam pořád zapisuješ své běhání. Tvé pocity z Indie, kam také za pár dní poletím, se mi hodí. ;)

    Posláno 22 Led 2019 v 11.40
  2. -rjh- napsal(a):

    Hodně štěstí. Sorry za zpoždění s odpovědí.

    Posláno 13 Úno 2019 v 19.20

Napiš komentář

Email nebude zveřejněn ani jinak zneužit. Číslo v hranatých závorkách vytvoří odkaz na daný komentář. Můžete použít HTML značky <a>, <abbr>, <acronym>, <b>, <blockquote>, <code>, <em>, <i>, <strike> a <strong>. Povinná pole jsou označena*.