Noční pták - Boat Trip

Boat Trip

Nejrušnější pláž, která je zároveň nejblíž k ášramu, se jmenuje Palolem. Je na ní spousta restaurací a obchodů. Všude v písku se povalují toulaví psi. Většina jich vypadá podobně – velikost menšího vlčáka, světlá krátká srst. Kipling jim v Knize džunglí říká žlutá páriovská psiska. Jsou přátelští. Je mi jich líto, ačkoliv nevypadají, že se jim žije špatně. Skoro celý den prospí, stejně jako obyčejní psi u nás doma. Rádi pochrupují ve stínu člunů, kterých je na pláži taky spousta. Jsou dlouhé okolo šesti metrů, štíhlé, s postranním plovákem. Pohání je závěsné motory na zádi.

Na klenutých elegantních přídích člunů se skví jména indických bohů jako Višnu nebo Šiva. Viděl jsem ale i San Francisco, nebo No Woman, No Cry (Bob Marley je v Goa populární.). U každého člunu postává majitel, který nabízí kolemjdoucím výlet – boat trip. Když jdete po pláži, musíte odmítat boat trip každých dvacet kroků. Myslel jsem si, že kapitáni člunů musí být opravdu chudí. Jenže v tom jsem se mýlil.

Jeden z volných víkendů se po setmění vracíme spolužačkou Jekatěřinou do ášramu. Jekatěřina se narodila v Rusku. Dlouho už však žije v New Yorku. Říká si Katrina, jelikož Američané nedokáží její jméno vyslovit. Písek je chladný. Je to příjemná změna. Přes den byl žhavý a nedalo se po něm chodit. Číšníci z restaurací vynesli na pláž stolky osvětlené svíčkami. Kousek od jednoho takového stolku zastaví Katrinu kapitán člunu. Vidím, že ho odmítá, ale neslyším, co říká.

„Tentokrát nenabízel boat trip,“ povídá Katrina.

„A co teda?“ povídám já.

„Ptal se, jestli nechceme nějakou MDMA nebo kokain.“

Pokračování příště…Napiš komentář

Email nebude zveřejněn ani jinak zneužit. Číslo v hranatých závorkách vytvoří odkaz na daný komentář. Můžete použít HTML značky <a>, <abbr>, <acronym>, <b>, <blockquote>, <code>, <em>, <i>, <strike> a <strong>. Povinná pole jsou označena*.