Noční pták - Úkoly v D3

Úkoly v D3

Dokončil jsem sérii projectů na freeCodeCampu v knihovně D3.js. Slouží hlavně ke kreslení všelijakých grafů. Podle mého názoru jsou spíš na efekt než na přesné zobrazování. Vypadají ale pěkně, o tom žádná. Všechny úkoly mám na CodePenu. Je u nich ale testovací kód z FCC, který trochu kazí vzhled. Takže je věším i sem. Pokud jde o design, uchýlil jsem se ke svému oblíbenému pseudoretro přístupu s brčálovou zelenou na černém pozadí a písmem Orbitron. U některých grafů jsem musel použít i další barvy.

Úkoly jsem dělal přibližně od jara do léta. Pak jsem toho na chvíli nechal a k poslednímu se vrátil minulý týden. Dost jsem mezitím D3 zapomněl, ale s pomocí tutoriálů se mi ho povedlo dokončit. Zde jsou:

  • HDP Spojených států. Tady je té zelené možná až moc.
  • Historie dopingu v nějakém cyklistickém závodě.
  • Teplota zemského povrchu.
  • Dosažené vzdělání obyvatel amerických okresů.
  • Stromový graf prodeje videoher (moc stromovitě tedy nevypadá).

Po vizualizaci dat mě na FCC čekají API a mikroslužby. Jsem zvědavý, jak mi to půjde, zvlášť, když teď nemám moc času. Udělal jsem ještě jednu věc. Pověsil jsem sem svůj Zemanátor. Zatím je i na doméně tydensprezidentem.cz. Jelikož ale skončil pořad na TV Barrandov, podle které se ta doména jmenuje, rozhodl jsem se ji nechat vypršet.Napiš komentář

Email nebude zveřejněn ani jinak zneužit. Číslo v hranatých závorkách vytvoří odkaz na daný komentář. Můžete použít HTML značky <a>, <abbr>, <acronym>, <b>, <blockquote>, <code>, <em>, <i>, <strike> a <strong>. Povinná pole jsou označena*.